top of page

UYGULAMA

zemindenisitmauygulama.png

Kat betonu üzerinde yüksek yoğunluklu (30 veya 40 dansite) ısı yalıtım malzemesi (Çetin özel üretimi modülasyon paneli) döşenir. Böylece kat arasındaki ısı ve ses izolasyonu sağlanmış olur. (Bu durum kombi ile yapılan bireysel ısınmalarda çok önem taşır) Setli styropor veya modülasyon paneli üzerine ısı hesapları ile projede belirlenen boy ve şekillerde zeminden ısıtma boruları döşenir. Döşenen boruların üzerine basınç ve sızdırmazlık testlerinden sonra şap betonu atılır. Şap betonunun kurumasından sonra döşeme kaplaması (seramik, parke, halı, mermer vb.) yapılır.

Cetinzemindenisitma.png
uygulama.png

EKONOMİK

ekonomik.jpg

Zeminden ısıtma sistemi maliyeti radyatörlü ve diğer ısıtma sistemleri ile aynı fiyata çıkmaktadır. Zeminden ısıtma sisteminde kullanılan yalıtım malzemesi (setli styropor veya modülasyon paneli) ısıtma değil yalıtım malzemesi olduğundan diğer sistemlerde yalıtım malzemesi maliyetini ilave ettiğimizde zeminden ısıtma tesisatı daha ekonomik koşullarda mal olmaktadır.

TEMİZ ve SAĞLIKLI

Zeminden ısıtma sistemi yanmış toz oluşturmadığından tül perde ve duvarlarda is yapmaz, kirlenmeye sebep olmaz. Zeminlerde yüzey temizliği sonrası (paspas vb.) zemini hızlı kurutur. Zeminin rutubetli kalmasına engel olur. Rutubetli ortamların yol açabileceği bakteri üremelerine engel olur. Zeminden ısıtma insan anatomisine en uygun ısıtma sistemidir.

temizvesaglikli.png

MİMARİ AVANTAJLARI

mimariavantaj.jpg

Cam önlerinde ve iç mekanlarda ısıtıcılar (radyatör, aparey, vb.) olmadığı için %5'i bulan alan tasarrufu ve rahat dekorasyon imkanı sunar. Geniş hacimli yerlerde; paravanlar, alçı duvarlar ile bağımsız bölümler (sekreterlik, muayene odası, büro, ofis, vb.) oluşturulabilir. Bu bölümlerin ısıtılması kesinlikle sorun olmaz.

YAKIT TASARRUFU

Diğer sistemlerde önüne geçilemeyen oda tavanındaki ısı yoğunlaşması zeminden ısıtma sisteminde yoktur. Isıdan hızlı ve sağlıklı biçimde yararlanma imkanı sağlar. Ayrıca işletme sıcaklığının düşük olması (maksimum 55°C) doğalgaz yakıtlı yoğuşmalı cihazlar kullanıldığında en az %30 yakıt tasarrufu sağlar.

yakittasarrufu.jpg
bottom of page